ثبت شرکت در مشهد - خدمات مالیاتی در مشهد

ثبت شرکت با مسئولیت محدود - شرکت آوا حساب توس

برچسب‌ها

اخذ جواز تاسیس در تهران اخذ پروانه کسب در مشهد اداره کار تغییر موضوع شرکت با مسولیت محدود تغییر موضوع شرکت سهامی خاص تغییر و تمدید ثبت برند خشکبار ثبت برند در بیرجند ثبت برند در تهران ثبت برند در زاهدان ثبت برند در مشهد ثبت برند مواد غذایی ثبت شرکت ثبت شرکت ارزان ثبت شرکت تعاونی در مشهد ثبت شرکت در اروند ثبت شرکت در بندر انزلی ثبت شرکت در بیرجند ثبت شرکت در تهران ثبت شرکت در زاهدان ثبت شرکت در قشم ثبت شرکت در مشهد ثبت شرکت در مناطق آزاد ثبت شرکت در چابهار ثبت شرکت در کیش ثبت شرکت سهامی خاص در مشهد ثبت علامت تجاری ثبت علامت تجاری در ایران ثبت علامت تجاری در مشهد حسابداری حسابداری مالیاتی راهنمای ثبت شرکت صورتجلسه تغییر موضوع شرکت مالیات بر ارزش افزوده مدارک مورد نیاز انحلال شرکت مدارک مورد نیاز تغییر موضوع شرکت مدارک مورد نیاز ثبت شرکت مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد معاملات فصلی میزان مالیات نقل و انتقال سهام هیات مدیره وکیل وکیل در مشهد پایان نامه ارشد پایان نامه حسابداری

همکاران۰۹۱۵۴۴۲۲۱۴۹-۰۹۹۰۰۲۱۶۲۳۱ -۰۵۱۳۷۶۱۱۸۰۰ شنبه الی پنج شنبه ۸ الی ۱۶.۳۰ مشهد بلوار خیام بلوار ارشاد ارشاد ۶ وحدت ۲ پلاک ۴۳ روبه روفضای سبز


ما را دنبال کنید:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود  یکی از مسائل وقت گیر است که انرژی و توان زیادی از متولی یک بنگاه اقتصادی میگیرد. ما در آوا حساب این انرژی را برای شما ذخیره میکنیم.

بی تردید برخی از تصمیمات انسان ها، زمینه ساز رشد یا شکست آن ها در ابعاد مختلف زندگی شخصی و زندگی شغلی خواهد بود. به همین دلیل دقت و مراقبت از این تصمیمات سرنوشت ساز امری حیاتی و الزامی تلقی می گردد.

امروزه بسیاری از متقاضیان ثبت شرکت ارزان ، دچار نوعی کلافگی و سردرگمی در جهت بهره گیری و انتخاب بستری مناسب می باشند که ضامن تحقق موضوع ثبت شرکت با بالاترین کیفیت حقوقی و به موازات آن، موضوع ثبت شرکت ارزان باشد.

به راستی دغدغه ثبت شرکت ارزان، یک دغدغه فراگیر در بین اهالی کسب و کار و متقاضیان ثبت شرکت ارزان می باشد؟ پاسخ آوا حساب توس بسیار صریح و شفاف می باشد.

ثبت-شرکت-مسئولیت-محدود-در-مشهد

 ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در این مقاله تیم پژوهشی آواحساب اقدام به گرد آوری اطلاعاتی مهم در مورد موضوع ” ثبت شرکت بامسئولیت محدود” نموده است و کلیه مزایا ، روند قانونی ، مدارک و مراحل ثبت این شرکت را را به کنکاش قرار داده است.

در مرحله ی اول می بایست توضیحاتی در مورد مفهوم مسئولیت محدود ارائه نماییم.

واژه ی مسئولیت محدود به معنی کوتاه وبسته در لغت نامه ها تعریف شده است.بنابراین مفهوم رایج شرکت با مسئولیت محدود  شرکتی است که با مشارکت حداقل دو نفر سهامدار تأسیس شود و هریک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط به میزان سرمایۀ خود مسئولیت داشته باشند.

( در راستای افزایش اطلاعات شما در خصوص ثبت شرکت با مسئولیت محدود  توضیحات ذیل را با دقت مطالعه فرمایید)

شرکت با مسئولیت محدود، رایج ترین شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد. و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا افراد فامیل و یا دوستان و آشنایان تشکیل میگردد.

بر خلاف شرکت تضامنی، مسئولیت هر یک از سهامداران در مورد بدهی‌های شرکت محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری شده در شرکت است و در صورت عدم کفایت مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند. به زبان ساده‌تر در صورتی که شرکت ورشکسته شود و نتواند جوابگوی طلبکاران باشد تنها سرمایه سهامداران از بین می‌رود و طلبکاران نمی‌توانند باقی‌مانده مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت مطالبه کنند.

 به موجب ماده ۹۴ قانون تجارت،شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده اما در شرکت با مسئولیت محدود، شرکا تاجر نبوده و مستقیماً مسئولیتی در امور شرکت ندارند و مانند شرکت سهامی، مسئولیت آنها محدود به سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته‌اند، اما آورده آنان که سهم‌الشرکه نامیده می‌شود، به سهام تقسیم نمی‌شود و آزادانه قابل معامله نیست.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک میلیون ریال (یکصد هزار تومان) می‌باشد .و نیازبه تادیه تمام یا قسمتی از این مبلغ به حسابی در بانک نیست. سرمایه در شرکت با مسئولیت محدودتبدیل به سهم الشرکه می شود و سرمایه گذاران نیز شرکاءنامیده می شوند. سرمایه یک شرکت با توجه به موضوع و سطح فعالیت آن تعیین می‌گردد و در مسائلی همچون دریافت تسهیلات بانکی یا انعقاد قراردادها، دریافت نمایندگی‌ها، شرکت در مناقصات و مزایدات و … می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد. با این وجود برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود هیچگونه منع قانونی برای تعیین مقدار سرمایه شرکت وجود ندارد و می‌شود سرمایه را همان حداقل (یک میلیون ریال) در نظر گرفت.

از این تعریف نکاتی به دست می‌آید که شامل موارد ذیل است:

 در شرکت با مسئولیت محدود، سرمایه به سهم‌الشرکه تقسیم شده، نه به سهام؛ همچنین در این شرکت، ورقه‌ای به نام سهم‌الشرکه صادر نمی‌شود.

 مسئولیت شرکا در مقابل دیون و قروض شرکت در حدود سهم الشرکه‌ای است که هر شریک سرمایه‌گذاری کرده است.

 سهم‌الشرکه به طور آزادانه قابل نقل و انتقال نخواهد بود.

هر گونه نقل و انتقال سهام آن تنها از طریق دفتر اسناد رسمی امکان‌پذیر است.

شرکت با مسئولیت محدود در ایران تنها با حداقل دو شریک قابل ثبت است.

در اسم شرکت باید حتماً عبارت «با مسئولیت محدود» آورده شود در غیر اینصورت در مقابل شخص ثالث مثل قوانین شرکت تضامنی با آن برخورد می‌شود.

هر کدام از شریکان بر اساس سهمی که در شرکت دارند، از حق رای برخوردار می‌باشند. البته می‌توان در اساسنامه حق رای‌ها را تغییر داد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مشهد با تضمین بهترین سرعت و عملکرد در شرکت آوا حساب انجام میگیرد.

ثبت-شرکت-مسئولیت-محدود-در-مشهد

شرایط شرکاء، هیئت مدیره و بازرسین برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • شرکت با مسئولیت محدود حداقل ازدو نفر اعضا تشکیل می‌شود
 • سن قانونی حداقل یکی از شرکا باید  بالای ۱۸ سال باشد.
 • افراد زیر ۱۸ سال نمی‌توانند به عنوان مدیرعامل و یا عضو هیئت مدیره انتخاب شوند.
 • اگر تعداد شرکاء بیش از ۱۲ نفر باشد، شرکت باید دارای هیئت نظار (ناظرین )بوده و هیات مزبور باید لااقل سالی یکبار مجمع عمومی شرکاء را تشکیل دهد.
 • حداقل تعداد مدیران یک نفر می‌باشد و حداکثری برای تعداد اعضای هیئت‌مدیره پیش بینی نشده است. (بهتر است به جهت اخذ رای در تصمیم گیری ها و مشخص شدن رای اکثریت ، تعداد افرد هیئت‌مدیره فرد باشد)
 • اعضاء هیئت‌مدیره نباید کارمند دولت باشند.
 • اعضاء هیئت‌مدیره نباید دارای سابقه کیفری (سوء پیشینه) باشند.
 • اعضاء هیئت‌مدیره برای مدت نامحدود مگر اینکه خلاف این امر در اساسنامه مقرر گردد.
 • انتخاب بازرس یا بازرسین در شرکت با مسئولیت محدود کاملا اختیاریست

  ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مشهد و تهران با تضمین رضایت شما  در شرکت آوا حساب انجام میگیرد .

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 1. فتوکپی شناسنامه برابر اصل شده تمام اعضای هیات‌مدیره، شرکاء و هیئت نظار
 2. فتوکپی کارت ملی برابر اصل شده تمام اعضای هیات‌مدیره، شرکاء و هیئت نظار
 3. اصل گواهی عدم سوءپیشینه برای اعضاء هیأت‌مدیره و مدیرعامل( با مراجعه به پلیس + ۱۰)
 4. اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع شرکت نیاز به مجوز داشته باشد.
 5. اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکیل صورت پذیرد.
 6. تکمیل فرم اطلاعات مورد نیاز (فرم سفارش آواحساب توس)

  به گزارش تیم پژوهشی آواحساب توس  ، موضوع مهم در حوزه ثبت شرکت ها بحث نام گذاری شرکت می باشد و این قاعده در رابطه با شرکت های با مسئولیت محدود نیز مستثنی نمی باشد.

 7. تکمیل فرم تعیین نام به ترتیب اولویت نام‌های پیشنهادی
 8. شرکتنامه تکمیل شده (در دو نسخه)
 9. نسخه تقاضانامه تکمیل شده (در دو نسخه)
 10. اساسنامه تکمیل شده (دردو نسخه)
 11. دونسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین تکمیل شده
 12. دو نسخه صورتجلسه هیات‌مدیره تکمیل شده

مقالات مرتبط با ثبت شرکت 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مشهد و تهران با نیرویی مستعد و با انگیزه به سرانجام خواهد رسید.

شایان به ذکر می باشد که شرکت آوا حساب توس با تجارب ارزنده و استفاده از نیروهای متخصص حقوقی و مالی اقدام به ارائه خدمات متعدد در خصوص ثبت شرکت ، اخذ رتبه ، ثبت برند ، ثبت اختراع و خدمات متعدد دیگر می نماید.
نکته ی پایانی و مهم این می باشد که شرکت آواحساب توس با بهره گیری از نیروهای متخصص حقوقی و مالی اقدام به ثبت انواع شرکت ها در کمترین زمان ممکن و به بهترین نحو می نماید.

شماره های تماس:

۰۹۱۵۴۴۲۲۱۴۹ و  ۰۵۱-۳۷۶۱۱۸۰۰

 

 منبع: آواحساب توس

admin@avahesab.ir
۶ دیدگاه
 • محمدعلی
  پاسخ دادن
  ارسال شده در۱۱:۴۲ ق.ظ,فروردین ۱۸, ۱۳۹۷

  ممنون از مطلب عالیتون بسیار مفید بود. ممنونم

 • ارسال شده در۷:۰۴ ب.ظ,فروردین ۲۸, ۱۳۹۷

  سلام خدمت مدیران محترم
  خیلی مطلب عالی ای بود. من خیلی استفاده کردم. انشالله بزودی باهاتون تماس میگیرم برای ثبت شرکت.
  ممنون

 • ارسال شده در۷:۱۵ ب.ظ,فروردین ۲۹, ۱۳۹۷

  میشه راهنمایی کنید چطور میتونم تغییر شرکت بدم؟ ایا امکان پذیر هست؟

 • مهدی یوحائی
  پاسخ دادن
  ارسال شده در۶:۳۴ ق.ظ,شهریور ۱۴, ۱۳۹۷

  سلامزمان لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود و همچنین ثبت لوگو و برند چقدر است؟

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت