کلینیک مالی آوا

مدیریت طرح

مدیریت طرح چیست

براساس استاندارد مدیریت طرح انجمن مدیریت پروژه آمریکا ،مدیریت طرح عبارت است از “مجموعه ای از پروژه های مرتبط با هم در مسیری هماهنگ جهت بدست آوردن مزایا و کنترل که بصورت فردی نمی توان آن را مدیریت نمود”.پروژه ها و طرح ها مزایایی را به سازمان  بوسیله بالا بردن ظرفیتهای  جاری یا توسعه ظرفیت جدید ،ارائه می دهنداصولا مزایا بیان شده در انتهای هر طرح ارائه می شود .

 در واقع مدیریت طرح ، مسئولیت هدایت پروژه های درون طرح را در جهت همراستا قراردن آنها با اهداف استراتوژیک سازمان برعهده دارد.

وظیفه اصلی مدیریت طرح بررسی ، هدایت و کنترل در سطح کلان می باشد و می توان گفت :

*تفیض اختیار به مدیران پروژه

*نظارت و یکپارچه سازی کارهای صورت گرفته توسط پروژه ها

*اطمینان  از اینکه پروژه ها در راستای مزایای طرح حرکت می کنند 

*ارزیابی ریسک های پروژه در سطح طرح 

*کمک به مدیران پروژه در جهت بهینه سازی روشهای مدیریت پروژه

  در این میان نقش مدیر طرح در واقع تعامل با مدیران پروژه و پشتیبانی آنها در هدایت پروژه می باشد .مدیر طرح مسئولیت اطمینان حاصل نمودن از اینکه تمام ساختار طرح و فرآیندهای مدیریت طرح، تیم های پروژه را قادر به تکمیل موفقیت آمیز کارهایشان و تحویل درست و به موقع خروجی های، می باشد.مدیر طرح می بایست تمرکز بر روی طرح و فرآنیدها و فرهنگ سازمانی داشته باشد. در شکل ذیل روابط بین مدیریت طرح و مدیریت پروژه نشان داده شده است.

همانطور که در مدیریت پروژه ها با تجربه تر می شوید، ممکن است از شما خواسته شود مجموعه ای از پروژه ها را به طور کامل مدیریت کنید. این نوع مدیریت معمولاً چالش برانگیزتر از مدیریت یک پروژه به تنهایی است، چرا که شما بودجه بیشتر، تیم بزرگتر و مسئولیت خطیرتری از قبل خواهید داشت

یک طرح چیست؟

ساده ترین تعریف این است که طرح مجموعه ای از پروژه هاست. اما صبر کنید! پروژه ها به دلایلی در یک گروه قرار گرفته اند . . . آنها معمولاً در اهداف استراتژیک سازمان با هم اشتراکاتی دارند.

همچنین ممکن است طرح ها شامل فعالیت های تکراری (عملیات) در محدوده شان باشند که باعث می شود طبیعت متفاوتی نسبت به پروژه ها داشته باشند.

فرض کنید از شما خواسته شده است یک طرح جهت ساخت یک مجتمع تجاری شامل ۳ پروژه ساخت و مقداری فعالیت عمومی در مورد بازاریابی و فروش واحدها را اجرا کنید. چه کار خواهید کرد؟ راه حل اینجاست:

جهت ارتباط با کارشناسان و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۹۱۵۴۴۲۲۱۴۹ و ۰۵۱۳۷۶۱۱۸۰۰ تماس حاصل فرمایید

Share:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلینیک مالی آوا

کلینیک مالی آوا

                             اطلاعات تماس
دفتر تهران              دفتر مشهد
09193689446       09199864014
05136024422       09154422149

دسترسی سریع

کلینیک مالی آوا حساب دارای دو نمایندگی در تهران و مشهد و دارا بودن افراد متخصص در هر زمینه

اخرین اخبار کلینیک مالی آوا حساب

جهت اطلاع از اخرین اخبار کلینیک مالی آوا حساب ایمیل خود را وارد کنید

مکان ما روی نقشه