ثبت شرکت در مشهد - خدمات مالیاتی در مشهد

اخذ کد اقتصادی و گواهی ارزش افزوده - شرکت آوا حساب توس

برچسب‌ها

اخذ جواز تاسیس در تهران اخذ پروانه کسب در مشهد اداره کار تغییر موضوع شرکت با مسولیت محدود تغییر موضوع شرکت سهامی خاص تغییر و تمدید ثبت برند خشکبار ثبت برند در بیرجند ثبت برند در تهران ثبت برند در زاهدان ثبت برند در مشهد ثبت برند مواد غذایی ثبت شرکت ثبت شرکت ارزان ثبت شرکت تعاونی در مشهد ثبت شرکت در اروند ثبت شرکت در بندر انزلی ثبت شرکت در بیرجند ثبت شرکت در تهران ثبت شرکت در زاهدان ثبت شرکت در قشم ثبت شرکت در مشهد ثبت شرکت در مناطق آزاد ثبت شرکت در چابهار ثبت شرکت در کیش ثبت شرکت سهامی خاص در مشهد ثبت علامت تجاری ثبت علامت تجاری در ایران ثبت علامت تجاری در مشهد حسابداری حسابداری مالیاتی راهنمای ثبت شرکت صورتجلسه تغییر موضوع شرکت مالیات بر ارزش افزوده مدارک مورد نیاز انحلال شرکت مدارک مورد نیاز تغییر موضوع شرکت مدارک مورد نیاز ثبت شرکت مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد معاملات فصلی میزان مالیات نقل و انتقال سهام هیات مدیره وکیل وکیل در مشهد پایان نامه ارشد پایان نامه حسابداری

همکاران۰۹۱۵۴۴۲۲۱۴۹-۰۹۹۰۰۲۱۶۲۳۱ -۰۵۱۳۷۶۱۱۸۰۰ شنبه الی پنج شنبه ۸ الی ۱۶.۳۰ مشهد بلوار خیام بلوار ارشاد ارشاد ۶ وحدت ۲ پلاک ۴۳ روبه روفضای سبز


ما را دنبال کنید:

اخذ کد اقتصادی و گواهی ارزش افزوده

اخذ کد اقتصادی 

هر شرکت و یا موسسه بعد از اینکه به ثبت رسید و آگهی تأسیس آن صادر شد باید طی دو ماه در دارایی تشکیل پرونده داده و برای اخذ کد اقتصادی اقدام نماید. کد اقتصادی یک شناسه ۱۲ رقمی است که برای شناسایی شرکت در واحد مالیاتی مربوط به خود از آن استفاده می شود.

این کد برای امور مهم تجاری نظیر اخذ کارت بازرگانی، شرکت در مناقصات و مزایده ها ، اخذ قرارداد با شرکت های دولتی و صادر کردن فاکتور و حتی باز کردن حساب در بانک  باید وجود داشته باشد.

اشخاص حقیقی یا حقوقی که کد اقتصادی نداشته باشند روند مالیاتی آنها با مشکل روبه رو خواهد شد و در صورتی که پرونده مالیاتی تشکیل ندهند در مقابل ضوابط وقوانین سازمان امور مالیاتی کشور علی الراس شناخته می شوند.

 

اشخاص مکلف به اخذ کد اقتصادی

۱- تمامی اشخاص حقوقی که در زمینه ی تولید، مونتاژ، صادرات و واردات، توزیع کالاها و امور خدماتی فعالیت دارند.

۲- تمامی اشخاص حقیقی که در زمینه تولید، مونتاژ، صادرات و واردات، توزیع کالا و خدمات فعالند.

اشخاص حقیقی باید دارای پروانه ی کسب و کار از مراجع مربوطه بوده و محل فعالیت تجاری داشته باشند و شرایط لازم را برای اخذ کد اقتصادی داشته باشند.

 

اشخاص غیر مکلف به اخذ کد اقتصادی

۱- مساجد و تکایا

۲- اشخاص حقیقی که به فعالیت هنری از قبیل فیلمسازی و فعالیت های مرتبط، طراحی ، خطاطی ، نقاشی ، نویسندگی ، ترجمه کتاب ، گرافیک و ویراستاری اشتغال دارند.

۳- اشخاص حقیقی که به فعالیت تحقیق و یا مشاوره فنی اشتغال دارند.از جمله اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی

۴- اتحادیه های امور صنفی ( به موجب مواد ۴ و ۲۳ قانون نظام صنفی، اتحادیه های مجاز به فعالیت های اقتصادی نمی باشند.)

۵- اشخاص حقیقی که به فعالیت پیمانکاری اشتغال دارند و شرایط مذکور در بند (الف-۲) این دستورالعمل را دارا نمی باشد بشرط آنکه ارزش پیمان و یا مبلغ دریافتی کل پیمان های آن ها در یکسال شمسی از مبلغ پنجاه میلیون ریال بیشتر نباشد.

 

چگونگی اخذ کد اقتصادی

برای اخذ برگه ی کد اقتصادی نیاز است ابتدا برای شرکت مورد نظر تشکیل پرونده ی مالیاتی داد.

برای این منظورمی بایست با در دست داشتن معرفی نامه و یا وکالت نامه به اداره دارایی مستقر در محدوده فعالیت مراجعه نموده و جهت تعیین حوزه مالیاتی و اخذ شماره اقتصادی اقدام نمایید.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کد اقتصادی

۱- کلیه مدارک ثبتی شرکت اعم از اساسنامه ، تقاضانامه و …

۲- کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضای شرکت

۳- اجاره نامه رسمی و دارای کد رهگیری از آدرس شرکت

۴- گواهی امضاء از صاحبان امضاء شرکت

۵- مهر شرکت

۶- قبض تلفن که مربوط به مشخصات اجاره نامه باشد.

۷- تکمیل دفترچه مخصوص کد

 

اخذ کد اقتصادی جدید

پیش از هر چیز لازم به توضیح است این  کد با کد اقتصادی ۱۲ رقمی که در حال حاضر توسط اداره امور مالیاتی ارائه می شود متفاوت است.  جهت دریافت کد اقتصادی جدید حتماَ می بایست پرونده مالیاتی خود را در سازمان امور مالیاتی تکمیل کرده و شماره واحد مالیاتی، کلاسه پرونده و کد اقتصادی ۱۲ رقمی فعلی را اخذ نموده باشید.

پس از گذراندن این مراحل می بایست با مراجعه به سامانه امور مالیاتی به نشانی http://tax.gov.ir  و انتخاب گزینه ” ثبت نام الکترونیکی شماره اقتصادی ” بر روی گزینه ورود به سامانه کلیک نمایید.

سپس اطلاعات خواسته شده را به طور کامل در سامانه وارد کنید.

پس از طی این مراحل، پاکت مربوط به نام کاربری و رمز ورود توسط سازمان امور مالیاتی به آدرس و کد پستی که در سامانه اعلام کرده بودید ارسال می گردد.

سپس باید با مراجعه به سامانه امور مالیاتی بر روی گزینه ی  ” ثبت نام شماره اقتصادی ” کلیک کرده و اطلاعات خواسته شده را طبق مدارک ثبتی تکمیل نمایید.

 

اخذ گواهی ارزش افزوده

گواهی ارزش افزوده گواهی ای است، که مؤدیان پس از ثبت شرکت و اخذ کد اقتصادی میبایست حتما برای اخذ آن اقدام نمایند.

 

مراحل دریافت ارزش افزوده:

 • ثبت نام اولیه ارزش افزوده شرکت
 • دادن برگ ثبت نام اولیه همراه با مدارک فوق الاشاره (مدارک ثبت نام اولیه ارزش افزوده)
 • ثبت نام مرحله دوم پس از آمدن رمز عبور
 • دادن کلیه مدارک فوق برای اداره دارایی (اظهار نامه برای سه ماهه های سالهای قبل از تاسیس تا سالی که قرار است ارزش افزوده ثبت نام و گواهی صادر شود – برگ اولیه و مرحله دوم ثبت نام و شناسه کاربری و رمز عبور- نامه (به شرح زیر) – کپی کلیه قرار دادها برای ثبت نام مرحله آخر و صدور گواهی ارزش افزوده

 

مدارک ثبت نام اولیه ارزش افزوده :

۱- کد اقتصادی

۲- کپی مدارک اعضای شرکت اعم از شناسنامه و کارت ملی ( براساس آخرین تغییرات)

۳- آگهی تاسیس شرکت

۴- اخرین تغییرات شرکت

۵- وکالتنامه

۶- آدرس کامل سکونت پیمانکار

۷- تلفن ثابت و همراه پیمانکار و در صورت امکان مدیر عامل

۸- کد پستی پیمانکار

۹- مجوز فعالیت (گواحی صلاحیت یا نام شرکت در سایت رتبه بندی)

۱۰- کد پستی دفتر و یا در صورت نبود کد پستی محل فعالیت یا منزل

 

مدارک لازم برای مرحله آخر ارزش افزوده

۱- نام بانک شرکت

۲- نام شعبه بانک

۳- کد شعبه

۴- شماره حساب

۵- تلفنن ریس هیات مدیره

۶- کد پستی و آدر رئیس هیات مدیره

۷- کد اقتصادی

۸- آخرین تغییرات

۹- مدارک آخرین اعضا

بنا به تشخیص حوزه مالیات بر ارزش افزوده، این گواهینامه برای مدت ۶ ماه یا یک سال صادر می‎گردد که پس از اتمام تاریخ اعتبار، اشخاص حقیقی و حقوقی ملزم به تمدید اعتبار از حوزه مالیاتی خواهند بود. تمامی خریداران نیز می‎توانند تا در هنگام پرداخت، مبلغ مالیات بر ارزش افزوده در صورتحساب فروشندگان، گواهینامه ثبت نام را از آنها درخواست نمایند و پس از رویت و تاریخ اعتبار آن، نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

 

دستورالعمل صدور گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده

پیرو بخشنامه‌های شماره ۲۸۱۵ مورخ ۱۳۸۸/۲/۵، ۴۹۳۶ مورخ ۱۳۸۸/۲/۳۰ و ۳۰۳۹۲ مورخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۸ و با توجه به فراهم آمدن امکان صدور گواهینامه ثبت نام مؤدیان در نظام مالیات بر ارزش افزوده از طریق سامانه الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده لذا از ابتدای سال ۱۳۹۴ صدور گواهینامه مذکور صرفاً از طریق سامانه یاد شده و با رعایت شرایط و نکات ذیل امکان‌پذیر خواهد بود.

 

شرایط صدور گواهینامه ثبت‌نام

۱- ثبت‌نام نهایی مؤدی در سامانه عملیات الکترونیکی مالیاتی به نشانی و تکمیل ثبت‌نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده

۲- درخواست صدور گواهینامه ثبت ‌نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده توسط مؤدی در سامانه مالیات بر ارزش افزوده؛

۳- راستی آزمایی و تکمیل اطلاعات پرونده مؤدی مطابق دستورالعمل راستی‌آزمایی ثبت‌نام به شماره ۴۶۹۷/۲۶۰/د مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۱؛

۴- ارائه کلیه اظهارنامه‌های دوره‌های مشمولیت مؤدی که تاکنون مورد رسیدگی قرار نگرفته است؛

۵- پرداخت یا ترتیب پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده ابرازی و یا قطعی شده؛

 

 • نحوه صدور گواهینامه ثبت‌نام توسط واحدهای خدمات مؤدیان
 1. مراجعه به فهرست مؤدیان متقاضی گواهینامه ثبت‌نام در قسمت مدیریتی سامانه مالیات بر ارزش افزوده به نشانی در منوی «گواهینامه ثبت‌نام» زیر منوی «صدور گواهینامه ثبت‌نام» توسط کاربران خدمات مؤدیان؛

 

 1. بررسی و تأیید بندهای «۱»، «۳»، «۴» و «۵» قسمت شرایط صدور گواهینامه ثبت‌نام این دستورالعمل توسط کاربران خدمات مؤدیان؛

 

 1. تعیین و پیشنهاد مدت اعتبار گواهینامه ثبت‌نام توسط کاربران خدمات مؤدیان در سامانه مالیات بر ارزش افزوده در منوی «گواهینامه ثبت‌نام» زیر منوی «صدور گواهینامه ثبت‌نام» و ارسال به کارتابل رئیس امور مالیاتی ذیربط جهت تأیید نهایی؛

تذکر: مدت اعتبار گواهینامه برای مؤدیانی که بدهی مالیاتی خود را پرداخت نموده‌اند یکسال و برای مؤدیانی که ترتیب پرداخت آن را داده‌اند شش ماه خواهد بود.

 

 1. مراجعه رئیس امور مالیاتی به بخش مدیریت سامانه مالیات بر ارزش افزوده منوی «گواهینامه ثبت‌نام» زیر منوی «تعیین وضعیت گواهینامه ثبت‌نام» و مشاهده فهرست مؤدیانی که درخواست گواهینامه ثبت‌نام آنان توسط کاربران خدمات مؤدیان تأیید شده است برای بررسی، کنترل و در صورت لزوم اعمال تغییرات درخصوص زمان اعتبار و تأیید صدور گواهینامه ثبت‌نام یا «رد درخواست» با درج دلایل؛

تذکر: تعیین وضعیت گواهینامه ثبت‌نام شامل تأیید، اصلاح و رد درخواست گواهینامه می‌باشد که صرفاً توسط رؤسای امور مالیاتی ذیربط یا معاون مالیات بر ارزش افزوده ادارات کل امور مالیاتی قابل انجام خواهد‌بود.

 

 1. پس از تعیین مدت اعتبار گواهینامه ثبت‌نام و تأیید آن توسط معاون یا رئیس امور مالیاتی ذیربط گواهینامه مؤدی قابل چاپ خواهد بود و کاربران خدمات مؤدیان موظفند نسبت به چاپ آن در فرم‌های مخصوص جهت امضاء معاون یا رئیس امور مالیاتی مربوطه اقدام نمایند؛

 

 1. گواهینامه‌های صادره صرفاً از طریق پست سفارشی دو قبضه به نشانی اقامتگاه قانونی/ محل فعالیت مؤدی که در سامانه مالیات بر ارزش افزوده درج شده است ارسال خواهد شد. در صورت عودت گواهی مزبور توسط پست به هر دلیل و مراجعه و ارائه توضیحات کتبی توسط مؤدی، چنانچه دلایل ارائه شده به لحاظ راستی آزمایی کافی به مقصود باشد گواهی مذکور می‌بایست مجدداً به آدرس قبلی ارسال شود در غیر اینصورت طبق مقررات اقدام گردد؛

 

 1. در هر مقطع زمانی که توسط مراجع ذیصلاح، نام بنگاه اقتصادی بعنوان مؤدی ” فاقد اعتبار” به معاونت مالیات بر ارزش افزوده اعلام و در سامانه اعمال گردد، به صورت سیستمی ثبت‌نام وی غیرفعال و گواهینامه ثبت‌نام صادر شده نیز لغو می‌گردد. همچنین در صورتیکه پس از راستی آزمایی مجدد توسط ادارات کل، وضعیت ثبت‌نام مؤدی از وضعیت ” تأیید شده”به وضعیت” لغو” تغییر یابد، گواهینامه ثبت‌نام صادره به صورت سیستمی لغو می‌گردد؛

 

 1. مؤدیان مربوطه می‌توانند با مراجعه به وبسایت سازمان امور مالیاتی کشور بخش ” ثبت نام” گزینه “درخواست صدور گواهینامه ثبت نام” از وضعیت درخواست خود اطلاع حاصل نمایند؛

 

 1. کارفرمایان، خریداران کالا و خدمت و فعالان اقتصادی می‌توانند با مراجعه به سامانه عملیات اینترنتی مالیات بر ارزش افزوده در صفحه اصلی سامانه با انتخاب گزینه “بررسی اعتبار گواهینامه ثبت‌نام مؤدیان مالیات بر ارزش افزوده” از صدور و اعتبار گواهینامه مؤدیان کسب اطلاع نمایند.

 

بدیهی است مسئولیت بررسی و کنترل کلیه موارد فوق به عهده مأموران مالیاتی ذیربط بوده و مدیران کل امور مالیاتی مربوطه نیز نظارت‌های لازم را اعمال خواهند نمود.

 

پس به طور کلی مراحل دریافت گواهی مالیات بر ارزش افزوده به ۳ قسمت زیر تقسیم می شود :

 

مرحله ۱) پیش ثبت نام گواهی مالیات بر ارزش افزوده

مرحله ۲) اخذ اطلاعات کاربری

مرحله ۳) ثبت نام نهایی

 

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در آوا حساب توس تماس حاصل فرمایید

شماره های تماس ۰۹۱۵۴۴۲۲۱۴۹   ۰۵۱۳۷۶۱۱۸۰۰

admin
بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت