ثبت برند

بدون شک، ثبت برند پس از ثبت شرکت، یکی از مراحل بسیار حیاتی برای کسب و کار شماست. ثبت برند به شما امکان می‌دهد که از نام و نشان تجاری خود حفاظت کنید و مانع سوءاستفاده از آن شوید. فرض کنید چه اتفاقی ممکن است بیفتد اگر برند شما ثبت نشود؟ افراد ممکن است از نام شما برای فروش محصولات ناپسند استفاده کنند که این امر می‌تواند زحمات و خدمات شما را به خطر بیندازد.

اگر قصد دارید برند خود را ثبت کنید ما در مجموعه آوا حساب از ابتدا تا انتها کنار شما خواهیم بود. همچنین می‌توانید تمامی سوالات خود در زمینه ثبت برند را از کارشناسان ما جویا شوید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

تصویر وکتوری برای ثبت برند

برخی از اطلاعات مانند مدارک، هزینه‌ها و مدت زمان ثبت برند برای شما در ادامه قرار داده می‌شود.

هزینه‌های ثبت برند پس از تایید
تماس بگیرید
مدت زمان ثبت برند
70 تا 80 روز
مدارک مورد نیاز
کارت ملی، گواهی امضا، ثنا، فعالیت مرتبط 

اگر تمایل به دریافت تمامی اطلاعات ثبت برند دارید می‌توانید با کامل کردن فرم زیر تمام اطلاعات مهم در ثبت برند را دریافت کنید.

ثبت برند با آوا حساب (مراحل و مدت زمان)

مجموعه آوا حساب دارای سال‌ها سابقه در زمینه انجام فعالیت‌هایی مانند ثبت برند، ثبت اختراع و … است. در این مجموعه از بهترین و مجرب‌ترین متخصصین برای انجام فعالیت‌های مختلف مانند خدمات مالیاتی کمک گرفته می‌شود. از مجموعه آوا حساب می‌توان به عنوان بزرگ‌ترین و تخصصی‌ترین مجموعه ارائه دهنده خدمات ثبت و مالیات در شرق ایران نام برد. هدف مجموعه آوا حساب ایجاد حس رضایت در مشتریان است؛ از این رو خدمات این مجموعه ضمن بهره مندی از کیفیت بالا در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

اینوفوگرافی مراحل ثبت شرکت

در صورتی که تمایل دارید در زمینه خدمات حسابرسی و سایر مواردی که اشاره شد با آوا حساب همکاری کنید، با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کارشناسان ما در طول هفته آماده پاسخگویی به سوالات و راهنمایی شما عزیزان هستند.

شماره تماس: 09154422149

می‌خوای برند ثبت کنی اما نمیدونی چطوری؟ ما کمکت می‌کنیم.

هزینه ثبت برند توسط آوا حساب

مجموعه آوا حساب با سال‌ها سابقه، خدمات خود را با بهترین قیمت ارائه می‌دهد. برای ثبت برند توسط مجموعه آواحساب باید در نظر داشته باشید که هزینه‌های ثبت برند به دو دسته تقسیم می‌شود. 

اظهارنامه ثبت برند

در اولین مرحله از ثبت برند باید اظهارنامه ثبت برند را به اداره مالکیت معنوی ارسال کنید. این هزینه در سال 1402 ممکن است از 24 هزار تومان تا 94 هزار تومان با توجه به طبقات برند و حقیقی یا حقوقی بودن آن داشته باشد.

چاپ آگهی اول در روزنامه رسمی

اگر اظهارنامه شما مورد قبول قرار گیرد باید برای ثبت برند در روزنامه رسمی آگهی به چاپ برسانید. بعد از انتشار روزنامه می‌بایست به مدت سی روز منتظر بمانید تا اگر اعتراضی نسبت به برند شما وجود دارد عنوان شود.

چاپ آگهی دوم در روزنامه رسمی

در صورتی که اعتراضی به برند شما نشود، می‌توانید برند خود را در روزنامه رسمی کشور یا روزنامه ده ساله آگهی کنید. از آنجایی که برند شما تنها ده سال اعتبار خواهد داشت این روزنامه به روزنامه ده ساله معروف شده است. هزینه چاپ این آگهی از 250 هزار تومان در سال 1402 تا 700 هزار تومان متغیر است.

در نظر داشته باشید که تمامی این را می‌توانید به صورت شخصی (توسط خودتان) یا واگذاری (توسط آوا حساب) انجام دهید. در صورتی که مراحل ثبت برند را به مجموعه آوا حساب واگذار کنید می‌بایست هزینه ثبت برند را پرداخت کنید. مجموعه آوا حساب علاوه بر ثبت برند ثبت طرح صنعتی و … نیز انجام می‌دهد.

آشنایی با مزایای ثبت برند

با ثبت کردن برند خود به صورت قانونی مالکیت آن مختص به شماست و این حداقل چیزی است که نصیب شما می‌شود. بسیاری از موارد مهم‌تر در ادامه قرار داده خواهد شد.

قانونی شدن فعالیت مجموعه

اولین مزیت و شاید مهم‌ترین ویژگی که ثبت برند برای شما دارد، این است که با ثبت برند فعالیت شما نمود قانونی پیدا می‌کند. اینگونه امکانی برای شما فراهم می‌شود تا از افرادی که از برند شما سوء استفاده می‌کنند، شکایت کنید که در نهایت به پرداخت غرامت و ممنوعیت استفاده از نام تجاری شما برای آن‌ها ختم خواهد شد.

ایجاد تمایز

زمانی که برند خود را ثبت کنید، بازار هدف و مشتریان خود را خواهید داشت. فرض کنید بهترین محصول یا خدمات را بدون ذکر برند ارائه دهید. اگر شخصی از آن‌ها استفاده کند و راضی باشد برای دومین بار موفق به پیدا کردن محصول یا خدمات شما نخواهد بود؛ زیرا شما نشانی از خود برای مشتری قرار نداده‌اید. با ثبت برند خود می‌توانید مشتریان خود را شناسایی کنید و نیاز‌های آنان را مورد بررسی قرار دهید؛ همچنین متوجه خواهید شد که علت مراجعه آن‌ها به شما چه دلیلی دارد و با افزایش کیفیت و تطبیق این اطلاعات با خواست مخاطب می‌توانید سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرید و رضایت مشتریان خود را هرچه بیشتر جلب کنید.

بازاریابی

امروزه بازاریابی به یکی از رکن‌های اساسی هر تجارتی تبدیل شده است. اساس کار بازاریابان شناساندن و به شهرت رساندن محصولات یا خدمات است که بدون داشتن نام و برند تجاری امکان پذیر نخواهد بود. در صورتی که بخواهید محصول و خدمات شما بازاریابی موفقی داشته باشد می‌بایست برند خود را به ثبت برسانید.

نمایندگی

حق امتیاز یکی دیگر از مواردی است که مشوقی برای ثبت برند به شمار می‌رود. زمانی که شما برند خود را به ثبت می‌رسانید، اجازه استفاده برای اشخاص ثالث نیز مهیا می‌شود؛ به همین دلیل شما می‌توانید حق امتیاز علامت تجاری خود را به افراد و یا شرکت‌های دیگر واگذار کنید، تا هم به شهرت و اعتبار شما کمک کند و هم یک منبع درآمد مستقل بدون نیاز به هزینه‌های اضافه برای شما باشد. با ثبت برند خود توسط آوا حساب می‌توانید گام‌های موفقیت را یکی پس از دیگری بردارید. و با اعطای نمایندگی به کسب و کار خود رونق بخشید.

ایجاد دارائی

اگر برندی که انتخاب کرده‌اید بتواند در بازار ارزش و شهرت پیدا کند، خود برند به تنهایی می‌تواند یک دارائی ارزشمند به شمار رود به این منظور که در آینده می‌توانید برند خود را به فروش برسانید.

وام و سرمایه

یک برند ثبت شده می‌تواند اعتباری در میان دولت، بانک‌ها و سرمایه گذاران داشته باشد. گرفتن وام و یا پیدا کردن سرمایه گذار وقتی می‌تواند برای شما رقم بخورد که برند خود را به ثبت رسانده باشید. ثبت برند در ایران باعث می‌شود که قانون شما را به رسمیت بشناسد و همین امر می‌تواند به بانک‌ها و سرمایه گذاران این اطمینان را بدهد که تجارت شما می‌تواند قابل اعتماد و شناخته شده باشد.

مراحل کلی ثبت برند در ایران

وقتی می‌خواهید برند خود را ثبت کنید باید مطمئن شوید که قبلا این برند به ثبت نرسیده باشد. برای این کار می‌توانید استعلام برند بگیرید تا از ثبت نشدن آن مطمئن شوید. در صورتی که این برند قبلا ثبت شده باشد، شما نمی‌توانید آن را ثبت کنید و درخواست ثبت برند شما رد خواهد شد. سامانه استعلام ثبت برند در مرکز مالکیت معنوی، برندهای ثبت‌شده را به شما نشان خواهد داد. مرکز مالکیت معنوی اداره‌‌ای برای انجام فعالیت‌های مربوط به ثبت برند، اختراع و طرح‌های صنعتی است. این مرحله، در ثبت شرکت‌ها نیز وجود دارد. 

در صورتی که برند مدنظر شما از پیش ثبت نشده باشد می‌توانید طبق مراحل زیر اقدام به ثبت برند کنید.

1.مشاوره ثبت برند

اولین مرحله برای ثبت برند مختص استفاده از خدمات مشاوره مجموعه‌ای با سابقه و دارای تخصص است. ما در آواحساب به عنوان مجموعه‌ای معتبر در زمینه خدمات مشاوره مالیاتی در مشهد قادر به ارائه بهترین خدمات در ثبت برند به شما عزیزان هستیم. جهت بهره‌مندی از خدمات مجموعه آواحساب می‌توانید از طریق شماره تماس‌ زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید. 09154422149
09199864014
05137677755

2.آماده سازی مدارک ثبت برند

برای ثبت برند می‌بایست مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشید. مدارک برای ثبت برند به صورت حقیقی و حقوقی متفاوت خواهد بود.

3.ثبت نام در مرکز مالکیت معنوی

پس از آماده سازی مدارک برای ثبت برند می‌بایست به سایت مرکز مالکیت معنوی مراجعه کنید و برای خود حساب کاربری ایجاد کنید. در نهایت پس از ثبت نام در مرکز مالکیت معنوی نیاز به تایید اکانت خود خواهید داشت. برای دریافت تاییدیه اکانت خود می‌بایست برگه‌ای که در سامانه به شما ارائه می‌شود را به یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی برده و گواهی امضا دریافت کنید. حالا می‌توانید اطلاعات موجود در گواهی امضا را در سامانه وارد کنید.

4.ثبت اظهارنامه برند

برای ثبت برند اظهارنامه برند می‌بایست وارد سامانه مرکز مالکیت معنوی شوید و به قسمت ثبت اظهارنامه برای علامت تجاری مراجعه کنید. با مدارکی در اختیار دارید می‌توانید فرم اظهارنامه ثبت علامت تجاری را تکمیل کنید. بعد از طی شدن مراحل و پرداخت کردن هزینه‌ها برگه‌ای به شما ارائه می‌شود که پس از پرینت گرفتن آن می‌توانید به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید و دو فرم گواهی امضا و تایید اطلاعات کاربری را دریافت کنید. در انتها کافیست با فرم‌هایی که در دست دارید اطلاعات موردنیاز در سامانه را تکمیل کنید. با تکمیل کردن اطلاعات یک نام کاربری و رمزعبور مختص خود دریافت خواهید کرد. مطمئن شوید که نام کاربری و رمز عبور خود را به خوبی نگهداری کنید زیرا در مراحل بعد یه آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد.

5.تشکیل پرونده الکترونیکی توسط محضر

با کامل کردن مراحل 3 و 4 پرونده الکترونیکی شما تشکیل خواهد شد و می‌توانید برای مراحل نهایی ثبت برند اقدام کنید.

6.پیش نویس آگهی تقاضای ثبت برند

پیش نویسی از آگهی ثبت برند را باید به اداره مربوطه تحویل دهید.

7.بررسی اظهارنامه توسط کارشناسان اداره علامت

دریافت تایید اظهارنامه ثبت علامت تجاری نیازمند بررسی و تایید سه کارشناس اداره ثبت علامت است. در صورتی که علامت تجاری شما توسط این کارشناسان مورد تایید قرار گیرد پیامی با محتوا بلامانع بودن استفاده از علامت تجاری انتخابی برای شما ارسال خواهد شد.

8.پرداخت هزینه روزنامه رسمی برای تقاضای ثبت برند

در این مرحله از فرایند ثبت برند می‌بایست نام برند شما در روزنامه رسمی چاپ شود تا اگر شخصی اعتراضی در رابطه با علامت تجاری شما دارد فرصت پیگیری داشته باشد. برای اینکه نام شما در روزنامه رسمی چاپ شود باید هزینه‌ای را پرداخت کنید.

9.پرداخت حق الثبت

در نظر داشته باشید که در مرحله تشکیل پرونده الکترونیکی باید هزینه‌های مربوطه در وب‌سایت مرکز مالکیت معنوی را پرداخت کرده باشید.

10.پرداخت هزینه روزنامه رسمی ثبت برند

با گذشت مدت زمانی از اولین چاپ در روزنامه رسمی می‌بایست برای دیگر در روزنامه رسمی چاپ انجام دهید، انجام شدن این چاپ هزینه‌های مختص به خودش را دارد که باید پرداخت شود.

11.اخذ الکترونیکی تصدیق علامت

بعد از گذشت مدت زمانی می‌توانید با ارائه برخی مدارک مانند نسخه‌های چاپ شده روزنامه و غیره علامت تجاری خود را دریافت کنید. کارشناسان ما در آواحساب آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات پیش آمده برای شما هستند، تنها کافیست از طریق تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند

جهت ثبت برند مطمئنا نیاز به ارائه مدارکی خواهید داشت که این مدارک برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است. در ادامه این بخش به مدارک مورد نیاز برای ثبت برند اشاره خواهیم کرد.

مدارک مورد نیاز ثبت برند حقیقی

مدارک مورد نیاز ثبت برند حقوقی

نکته: در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت، کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

آدرس : حدفاصل میدان جانباز و فردوسی ۸ جنب بانک ملت مجتمع تجاری اسکان طبقه سوم واحد ۱۱

تلفن : ۰۵۱۳۷۶۷۷۷۵۵ – ۰۵۱۳۷۶۰۱۲۴۳

انتخاب نام برای برند

برند نشان و علامتی که همه آن را می‌شناسند و به صورت لاتین یا فارسی در امور اقتصادی شرکت‌ها استفاده می‌شود. اگر نامی برای برند خود انتخاب کردید قبل از اقدام برای انجام مراحل ثبت آن حتما استعلام‌های لازم جهت قابل ثبت بودن و منحصر به فر بودن نام انتخابی اخذ شود تا ضمن صرفه جویی در زمان، در هزینه‌ها نیز صرفه جویی شود. 

شاید خیلی از برند‌ها ناشناخته باشند و تا به حال نام آن برندها به گوشتان نخورده باشد؛ پس با گرفتن استعلام خیال خود را راحت کنید که نام مشابهی وجود ندارد. در ادامه به بررسی انتخاب اسم برای برند پرداخته‌ایم. برای انتخاب نام برند در چه مواردی مجاز هستید و چه مواردی جزو ممنوعیت هاست؟

تصویر برند چیست؟

برند چیست؟

برند یا علامت تجاری، نشان و علامتی است که به صورت لاتین یا فارسی در امور اقتصادی شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ثبت برند در زبان لاتین و انگلیسی به عنوان نشان تجاری، نماد‌، نام‌، عبارت‌، طرح و … مورد استفاده قرار می‌گیرد که نشان دهنده خدمات یا فروش کالا‌ها و محصولات مختص به آن برند است و به وسیله آن از دیگر کالا‌ها و محصولات مشابه موجود در بازار متمایز می‌گردد.

در طول شبانه روز معمولا با برندهای زیادی سروکار داریم مواد غذایی که از فروشگاه‌ها می‌خریم، تلفن همراهی که در دست داریم، لباس‌هایی که می‌پوشیم و …، قطعا همگی دارای برند‌های مختلف و متنوعی هستند. در بین تمامی این اسامی که در علم حقوق به نام برند مشهوراند و روز به روز بر تعدادشان افزوده می‌شود، می‌شنویم که محصول یک برند از کیفیت بهتری نسبت به رقبای خود برخوردار است یا فردی به ما پیشنهاد می‌دهد که از برندی خاص مایحتاج خود را خریداری کنیم.

برند یا نماد تجاری مفهومی است که مردم، ویژگی‌ها و خصوصیات محصول یا خدمات را با دیدن و شنیدن نامش به یاد می‌آورند. 

در اصل برند یا نشان تجاری شامل تمامی احساسات و خصوصیات و مفاهیمی است که با یک عنوان گره خورده است و در ذهن مخاطب تداعی می‌گردد.

طبقات مختلف ثبت برند در ایران

طبقه بندی به منظور محافظت از برند شما در طبقه‌ای که در آن ثبت شده است، شکل گرفته. در ادامه به بررسی طبقات مختلف ثبت برند در ایران پرداخته‌ایم.

طبقه 1: در این طبقه اکثرا مواد شیمیایی قرار می‌گیرند که در صنایع مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود. صنعت کشاورزی، عکاسی، چسب‌های صنعتی، مواد آبکاری، جوشکاری، باغبانی و همچنین جنگلبانی از مواردی هستند که این مواد در آن‌ها استفاده می‌شود.

طبقه 2: این طبقه شامل انواع رنگ‌های پلاستیکی و روغنی، لاک‌ها، چسب چوب، ضد زنگ و صمغ‌های گیاهی می‌شود.

طبقه 3: از مواردی که در طبقه سوم وجود دارد می‌توان به انواع شوینده‌ها و ضد عفونی کننده‌ها همچون وایتکس، صابون، مایع دستشویی، خمیر دندان، جلادهنده‌ها و انواع مواد آرایشی اشاره کرد. 

طبقه‌ 4: انواع روغن‌های سنتی و صنعتی از جمله روغن موتور و گریس، انواع ابزار‌هایی که باعث ایجاد روشنایی می‌شوند از جمله شمع، لامپ، انواع مرطوب کننده‌ها و انواع مواد سوختی در طبقه چهارم قرار می‌گیرند.

طبقه 5: طبقه پنجم به انواع مواد دارویی، ضد عفونی کننده‌های مختلف، انواع موادی که در دندانسازی بکار می‌رود از جمله گچ‌های مورد نیاز در آن، انواع لوازم پزشکی و مواد نابود کننده حشرات، اختصاص دارد.

طبقه 6: در طبقه ششم فلزات ساختمانی گوناگون و فلزات کاربردی در راه آهن از جمله سنگ‌های فلزی معدنی و کابل‌های برقی را در خود جای داده است.

طبقه 7: این طبقه مخصوص انواع قطعات خودرو، ماشین آلات، موتورها، ابزار آلات کشاورزی و لوازم جوجه کشی است.

طبقه 8: کارد و چنگال و تمام ابزار آلاتی که به خوراک انسان مربوط می‌شود، در این دسته قرار دارد.

طبقه 9: طبقه نهم به لوازم هنری و سینمایی اختصاص دارد. دوربین صدابردار، تجهیزات رایانه پردازی و… از دیگر مواردی هستند که در این طبقه وجود دارند.

طبقه 10: انواع ابزار آلات کار جراحان و تجهیزات پزشکی در این طبقه وجود دارند.

طبقه 11: در این طبقه، انواع ماشین آلاتی که باعث ایجاد حرارت می‌شوند، در آن جای گرفتند. از مهم‌ترین این ماشین آلات می‌توان به بخاری و شوفاژ اشاره کرد.

طبقه 12: این طبقه به انواع دستگاه‌های حمل و نقل موتوری برای جابجایی زمینی، دریایی و هوایی اختصاص دارد.

طبقه 13: سلاح‌های گرم مواردی هستند که در طبقه سیزدهم وجود دارند. تفنگ، بمب، خمپاره و دیگر جنگ افزار‌ها نمونه‌هایی از این سلاح‌های گرم هستند.

طبقه 14: طبقه چهاردهم شامل انواع فلزات گران قیمت از جمله طلا، جواهرات و آلیاژها می‌شود. 

طبقه 15: انواع ابزار موسیقی از جمله گیتار و پیانو و… خود را در این طبقه جای داده‌اند.

طبقه 16: انواع وسایلی که در لوازم تحریر پیدا می‌شود از جمله انواع کاغذها و وسایل کاغذی، مداد و خودکار و… به این طبقه اختصاص دارند.

طبقه 17: انواع مواد لاستیکی، پلاستیکی و سیلیکونی، مواردی هستند که در طبقه هفدهم می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

طبقه 18: پارچه‌های چرم و تمام محصولاتی که از آن تولید می‌شوند در این طبقه وجود دارند. 

طبقه 19: بلوک، آجر، سیمان و به طور خلاصه تمام مواد و مصالح مورد نیاز در ساختمان‌ها خود را در این طبقه جای داده‌اند.

طبقه 20: طبقه بیستم شامل ابزار آلات چوبی که در خانه‌ها مورد استفاد قرار می‌گیرند، می‌شود. صندلی، میز، تخت، قاب عکس و مبلمان از مهم‌ترین این موارد هستند. 

طبقه 21: تمام محصولاتی که در دسته لوازم خانگی قرار می‌گیرند و از آن‌ها در آشپزخانه استفاده می‌شود به طبقه بیست و یکم اختصاص دارند. 

طبقه 22: انواع طناب‌ها، ریسمان‌های متفاوت و چادرهای مسافرتی خود را در این طبقه جای داده‌اند. 

طبقه 23: این طبقه به انواع نخ‌ها و بافت های نساجی شده اختصاص دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که طبقه بیست و سوم فقط به بافت‌های نساجی شده اختصاص دارد، نه دیگر موارد نساجی شده.

طبقه 24: دیگر مواردی که نساجی شده‌اند در این طبقه قرار دارند. از این محصولات می‌توان به روتختی و رومیزی و زیرانداز اشاره کرد. 

طبقه 25: انواع پوشاک در طبقه بیست و پنجم قرار دارند.

طبقه 26: انواع توری‌ها، قلاب دوزی و…، خود را در این طبقه جای داده‌اند.

طبقه 27: طبقه بیست و هفت شامل انواع فرش، پادری و قالیچه‌های ماشینی و دستباف می‌شود.

طبقه 28: کلیه اسباب بازی‌ها و وسایل تزئینی در این طبقه قرار می‌گیرند.

طبقه 29: انواع مواد غذایی و خوراکی از جمله گوشت قرمز، مرغ، ماهی و… در این طبقه قرار دارند.

طبقه 30: ادویه جات، سس، نمک، فلفل، سرکه، چای، قهوه و…، خود را در این طبقه جای دادند.

طبقه 31: محصولات کشاورزی و باغداری به طبقه سی و یکم اختصاص دارد.

طبقه 32: طبقه سی و دوم به انواع نوشیدنی‌ها از جمله نوشیدنی های غیر الکلی و نوشابه های گازدار، دوغ، ماءالشعیر، شربت، نوشیدنی‌های انرژی زا و… اختصاص دارد.

طبقه 33: محصولاتی که جهانی و غیر قابل ثبت به حساب می‌آیند و به صورت وارداتی در ایران عرضه می‌شوند، در طبقه سی و سوم قرار می‌گیرند.

طبقه 34: انواع دخانیات از جمله سیگار، تنباکو، توتون و… خود را در این طبقه جای داده‌اند. 

طبقه 35: این طبقه به امور اداری، تجاری، دفتری و…، اختصاص دارد.

طبقه 36: بيمه، امور مالی و امور مربوط به معاملات املاك و مستغلات در طبقه سی و ششم قرار می‌گیرد.

طبقه 37: انواع تعمیرات، نصب و بازسازی، خدمات مربوط به دکوراسیون داخلی در ساختمان‌های تجاری و مسکونی، خود را در این طبقه جای داده‌اند.

طبقه 38: ارتباط از راه دور، مخابرات، بسترهای ارتباطی و فیبر، تلفن و…، به طبقه سی و هشتم اختصاص دارد.

طبقه 39: انواع شرکت‌های بسته بندی و حمل و نقل چه برای جابجایی کالا، چه برای جابجایی مسافران داخلی و بین المللی در این طبقه قرار دارند. 

طبقه 40: این طبقه شامل بهبود و بهره‌وری مواد می‌شود.

طبقه 41: انواع فعالیت‌های هنری و فرهنگی از جمله آموزش و تعلیم به این طبقه اختصاص دارند. 

طبقه 42: انواع خدمات علمی، فناوری، تحقيق و پژوهش؛ به این طبقه تعلق دارند.

طبقه 43: تمام خدماتی که در ارائه اقامتگاه و خوراک خلاصه می‌شوند، در طبقه چهل و سوم وجود دارند.

طبقه 44: تمام خدمات پزشکی و دامپزشکی که در جهت مراقبت بهداشتی انسان‌ها و یا حیوانات انجام می‌شود در این طبقه قرار دارد. 

طبقه 45: کلیه خدمات شخصی و یا اجتماعی در جهت برطرف کردن نیاز های افراد و خدمات امنیتی برای حفاظت از افراد، به این طبقه اختصاص دارد.

عکس وکتور ثبت برند و سوالات متداول

سوالات متداول

برند یا علامت تجاری، نشان و علامتی است که به صورت لاتین یا فارسی در امور اقتصادی شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بازه زمانی برای ثبت برند حدودا 70 تا 80 روز است.

به دلیل رقابت بالا در حوزه‌های مختلف کاری اولین راه برای اینکه بتوانید با مشتری خود ارتباط برقرار کنید و در ذهن مخاطب جای بگیرید ثبت برند است. به این موضوع مهم توجه کنید که اگر اقدام به ثبت برند نکرده باشید و افراد سودجو به هر نحوی از شما سو استفاده کنند هیچ راه قانونی برای پیگیری نخواهید داشت.

برای اطلاع از هزینه ثبت برند و دریافت مشاوره تماس بگیرید

شماره تماس: 09154422149

اگر بخواهیم به مزایای ثبت برند اشاره کنیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • قانونی شدن فعالیت مجموعه
  • ایجاد تمایز
  • بازاریابی
  • نمایندگی
  • ایجاد دارائی 
  • وام و سرمایه

مشاوره، آماده سازی مدارک، ثبت نام در مرکز مالکیت معنوی، ثبت اظهارنامه برند، بررسی اظهارنامه توسط کارشناسان اداره علامت، پرداخت هزینه روزنامه رسمی، پرداخت حق الثبت، اخذ الکترونیکی تصدیق علامت از مراحلی است که برای ثبت برند باید طی کنید.

تصویر شناسنامه و کارت ملی متقاضی، شماره همراه (صاحب خط باشند)، ثبت نام ثنا، مجوز فعالیت و تصویر لوگو یا نام برند از مدارک مورد نیاز ثبت برند حقیقی است.

آگهی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت، تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضا، شماره همراه (صاحب خط باشند)، ثبت نام ثنا، مجوز فعالیت، تصویر لوگو یا نام برند و گواهی امضا صاحبان امضا از مدارک مورد نیاز ثبت برند حقوقی است.

فرم درخواست ثبت برند با آوا حساب

ع

درخواست مشاوره