کلینیک مالی آوا

فواید ثبت برند چیست؟

فواید ثبت برند چیست ؟

هدف از این مقاله آشنائی با نام برند و فواید ثبت برند برای شخص حقیقی و حقوقی می باشد
برند یک نام تجاری می باشد که در دنیای امروز بسیار آن را می شنویم . این نام را می توان به صورت فارسی و یا انگلیسی ( در اصطلاح فینگلش ) ثبت نمود .
تولید کنندگان و یا وارد کنندگان کالاها می توانند نام مورد تقاضای خود را منحصرا به نام شرکت و یا به نام شخص حقیقی ثبت نمایند و این نام را بر روی کالای مشخصی درج نمایند . 
یکی از فواید ثبت برند یا همان علامت تجاری می تواند باعث پیشرفت کارخانه (تولید کننده ) شود و در حوزه بین المللی نیز جایگاهی ویژه برای خود داشته باشد . بهترین روش برای اینکه بتوان یک برند مناسب داشت این است که در وحله اول کیفیت را بالا برد و در مرحله بعدی تبلیغات گسترده داشت . و اینکه بتوانیم بازار مصرف را بشناسیم و نیازهای مصرف کنندگان را بدانیم سپس بتوان جایگاه خود را در بین مصرف کنندگان خاص خود پیدا کرد . این خود به خود مشتریان وفادار را ایجاد می کند و این به نوبه خود یک تبلیغ بدون هزینه میباشد .

فواید ثبت برند

یک برند خوب باید دارای ویژگیهائی باشد .

۱?پیام محصول را به مصرف کننده برساند .

۲?باعث افزایش فروش شود .

۳?این نام از لحاظ قانونی قابل شناسائی باشد .

۴?تلفظ آن ساده و روان باشد .

۵?به خاطر سپردن آن آسان باشد .

۶?توجه مصرف کننده را به خود جلب کند .

۷?مزایای استفاده از محصول را در خود داشته باشد .

۸?موقعیت محصول را درمیان محصولات رقیب مشخص سازد .

نام تجاری اگر فارسی باشد باید یک مستند معنائی در لغت نامه دهخدا داشته باشد . حال با این تعاریف و مزایا می توان نام تجاری خود را به ثبت رساند . یکی دیگر از فواید ثبت برند به این صورت می باشد که اگر شخصی و یا تولید کننده ای بدون اجازه ، از نام تجاری شما استفاده کند می توانید از طریق مراجع قانونی اقدام نموده و مانع از فعالیت آن شرکت شوید و حتی خسارت وارده سوء استفاده از نام تجاری خود را طلب نمائید . زیرا این نام مختص شرکت و یا شخص شما می باشد .
نام تجاری یک ایده می باشد . قبل از اینکه ایده شما را بدزدند ، اقدام به ثبت آن نمائید . این نام مال شماست.

شرکت آوا حساب توس امیدوارست که با ارائه خدمات جهت ثبت برند و همراهی متقضایان محترم، قدم مهمی در جهت تحقق برنامه ها و پیشرفت شما بزرگواران بردارد و در این مسیر هیچگاه متقاضیان محترم را تنها نگذاشته است.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس:۰۹۱۵۴۴۲۲۱۴۹      ۰۵۱۳۷۶۱۱۸۰۰

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استان خراسان رضوی ، مشهد

بلوار سجاد ، سجاد 24 ، ساختمان پاژ ، پلاک 21

ایمیل: info@avahesab.ir

تلفن: 05136024422

شماره همراه: 09154422149

شماره همراه: 09900216231

[qodef_icon icon_pack="font_awesome" fa_icon="fa-telegram" size="qodef-icon-tiny" custom_size="18" type="square" shape_size="36" icon_animation="" link="https://t.me/avahesab" target="_blank" icon_color="#ffffff" border_color="#b4b4b4" border_width="1" background_color="rgba(255,255,255,0.01)" hover_icon_color="#ffffff" hover_border_color="#b2dd4c" hover_background_color="#b2dd4c" margin="0px -4px 0px 0px"]

[qodef_icon icon_pack="font_awesome" fa_icon="fa-instagram" size="qodef-icon-tiny" custom_size="18" type="square" shape_size="36" icon_animation="" link="https://www.instagram.com/avahesabtoos/" target="_blank" icon_color="#ffffff" border_color="#b4b4b4" border_width="1" background_color="rgba(255,255,255,0.01)" hover_icon_color="#ffffff" hover_border_color="#b2dd4c" hover_background_color="#b2dd4c" margin="0px -4px 0px 0px"]