ثبت شرکت در مشهد - خدمات مالیاتی در مشهد

ثبت موسسه غیر تجاری - شرکت آوا حساب توس

برچسب‌ها

اخذ جواز تاسیس در تهران اخذ پروانه کسب در مشهد اداره کار تغییر موضوع شرکت با مسولیت محدود تغییر موضوع شرکت سهامی خاص تغییر و تمدید ثبت برند خشکبار ثبت برند در بیرجند ثبت برند در تهران ثبت برند در زاهدان ثبت برند در مشهد ثبت برند مواد غذایی ثبت شرکت ثبت شرکت ارزان ثبت شرکت تعاونی در مشهد ثبت شرکت در اروند ثبت شرکت در بندر انزلی ثبت شرکت در بیرجند ثبت شرکت در تهران ثبت شرکت در زاهدان ثبت شرکت در قشم ثبت شرکت در مشهد ثبت شرکت در مناطق آزاد ثبت شرکت در چابهار ثبت شرکت در کیش ثبت شرکت سهامی خاص در مشهد ثبت علامت تجاری ثبت علامت تجاری در ایران ثبت علامت تجاری در مشهد حسابداری حسابداری مالیاتی راهنمای ثبت شرکت صورتجلسه تغییر موضوع شرکت مالیات بر ارزش افزوده مدارک مورد نیاز انحلال شرکت مدارک مورد نیاز تغییر موضوع شرکت مدارک مورد نیاز ثبت شرکت مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد معاملات فصلی میزان مالیات نقل و انتقال سهام هیات مدیره وکیل وکیل در مشهد پایان نامه ارشد پایان نامه حسابداری

همکاران۰۹۱۵۴۴۲۲۱۴۹-۰۹۹۰۰۲۱۶۲۳۱ -۰۵۱۳۷۶۱۱۸۰۰ شنبه الی پنج شنبه ۸ الی ۱۶.۳۰ مشهد بلوار خیام بلوار ارشاد ارشاد ۶ وحدت ۲ پلاک ۴۳ روبه روفضای سبز


ما را دنبال کنید:

ثبت موسسه غیر تجاری

ثبت موسسه غیر تجاری

 اگر صاحب کسب و کاری هستید ولی هنوز شرکت یا موسسه ندارید، بر خلاف باور عمومی از ثبت موسسه هراس و نگرانی نداشته باشید ، شرکت آوا حساب توس شما را در ثبت موسسات غیرتجاری همراهی می کند.

موسسات غیر تجارتی به دو قسمت تقسیم می شوند:

۱موسساتی که هدفش جلب منافع و تقسیم آن بین اعضاء خود نباشد.اینگونه موسسات اصطلاحاَ موسسات غیر انتفاعی نامیده می شوند.موسسات خیریه و انجمن های اسلامی و تخصصی و احزاب و صندوق های قرض الحسنه و گروه های سیاسی را می توان از موسسات غیر انتفاعی دانست.

۲موسساتی که هدفش جلب منافع مادی و تقسیم منافع مزبور بین اعضاء خود یا غیر باشد مانند کانون های فنی و حقوقی و موسساتی که هدفشان ارائه خدمات شهری از قبیل نظافت و فضای سبز است.

مدارک لازم جهت ثبت موسسات غیر تجاری

 

۱٫دو نسخه تقاضانامه ثبت موسسه که به صورت چاپی است.
۲٫تنظیم اساسنامه حداقل در ۲ نسخه
۳٫تنظیم صورتجلسه مجمع موسسین حداقل در ۲ نسخه
۴٫فتوکپی شناسنامه کلیه شرکاء
۵٫اخذ مجوز در خصوص موضوع موسسه

تذکرات:

۱٫حداقل شرکاء نباید کمتر از دو نفر باشد.
۲٫قید سرمایه به هر میزان مجاز است.
۳٫طبق ماده ۵۸۶ قانون تجارت،موسسات و تشکیلاتی را که مقاصد آن ها مخالف با انتظامات عمومی یا نامشروع باشد نمی توان ثبت کرد.
۴٫در موسسات غیر تجاری که هدفشان غیرانتفاعی است می بایستی هنگام درخواست ثبت توسط اداره ثبت شرکت ها مراتب از اداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام شود و پس از وصول پاسخ مثبت،نسبت به ثبت اقدام خواهد کرد.
۵٫در موسسات غیر تجاری که هدفشان جلب منافع مادی است موسسین باید نسبت به اخذ مجوز فعالیت اقدام کنند.

 

 ثبت موسسه حقوقی

 

ثبت مؤسسات حقوقی موکول به ارائه پروانه ی تاسیس از قوه قضاییه برای مدتی که در پروانه تعیین شده است خواهد بود و تمدید ثبت تابع تمدید پروانه می باشد.
برای ثبت یک موسسه حقوقی حداقل دو نفر عضو (کارشناس حقوق یا وکلای دادگستری) و یک میلیون ریال سرمایه اولیه لازم است .

 

 

اعضا موسسه باید همواره دارای شرایط زیر باشد :

 

الف ) تمدید مستمر پروانه وکالت

ب) نداشتن دفتر وکالت و عضویت در موسسات مشابه دیگر

ج) نداشتن سابقه محکومیت کیفری و محکومیت انتظامی از درجه ۴ به بالا..

د) عدم اشتهار به فساد و اعمال منافی با شغل و شئونات وکالت .

اگر یکی از اعضای شرکت زمانی حتی یکی از شرایط فوق را نداشته باشد ( فاقد گردد ) از عضویت در موسسه حقوقی محروم و عزل می گردد و اگر با خروج عضو تعداد اعضای موسسه از حد نصاب کمتر شود بقیه اعضا موظفند ظرف مدت سی روز ضمن اعلام به کانون وکلا به جایگزینی یک عضو دارای شرایط فوق اقدام کنند .

 

 

مدارک لازم برای ثبت موسسه حقوقی

 

۱-  دو نسخه تقاضانامه ثبت موسسه که به صورت چاپی است.( اوراق تقاضانامه می بایست از محل اداره ثبت شرکت ها تهیه گردد)

۲- دو نسخه اساسنامه تکمیل شده

۳- دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین

۴- دو نسخه صورتجلسه هیات مدیره یا رکن اداره کننده

۵- تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت موسسین و مدیران

۶- کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی نماینده شخص حقوقی

۷- اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.

۸- چنانچه موسسه در کشور دیگری هم به ثبت رسیده است ارائه گواهی نامه تصدیق به همراه ترجمه فارسی در ۲ نسخه

۹- حداقل یکی از اعضای هیئت مدیره ی شرکت باید مدرک تحصیلی کارشناسی حقوقی داشته باشند. ( لازم به توضیح است باید این مدرک تحصیلی متعلق به یکی از اعضاء هیئت مدیره ی شرکت باشد).

 

 

اقدامات ضروری پس از ثبت موسسه حقوقی :

 

به موجب قانون تمامی اشخاص حقوقی که به ثبت می رسند پس از تاریخ ثبت ۲ ماه زمان دارند تا نسبت به تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایند. لذا شرکت ها و موسسات غیرتجاری  می بایست پس از ثبت نسبت به
پلمپ دفاتر تجاری،
تشکیل پرونده مالیاتی
اخذ کد اقتصادی اقدام نمایند.

 

 

شرکت آوا حساب توس امیدوارست که با ارائه خدمات مذبور ، قدم مهمی در جهت تحقق برنامه ها و پیشرفت متقاضیان محترم بردارد و در این مسیر هیچگاه متقاضیان محترم را تنها نگذاشته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در آوا حساب توس تماس حاصل فرمایید.

شماره های تماس:۰۹۱۵۴۴۲۲۱۴۹    ۰۵۱۳۷۶۱۱۸۰۰

 

 

 

admin
۲ دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت