ثبت برند قارچ

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
عکس ثبت برند قارچ

ثبت برند قارچ در ایران به صورت رسمی و قانونی توسط مجموعه آواحساب امکان پذیر است. برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم جهت ثبت برند قارچ از طریق شماره تماس 09199864014 با کارشناسان مجموعه ارتباط برقرار کنید.

در طول چند سال اخیر، به دلیل رشد فروش و قیمت قارچ، ثبت برند قارچ رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. در واقع این موضوع یکی از مراحل ورود به بازار فروش خواهد بود. حتی اگر قصد شما حجم بسیار محدود و جزئی باشد ثبت برند قارچ می‌تواند مسیری مطمئن برای فعالیت در این حوزه باشد.

ثبت برند قارچ به شما مزایای زیادی ارائه می‌دهد. این اقدام نه‌ تنها به شناخت بهتر و اعتبار بیشتر در بازار کمک می‌کند؛ بلکه امکاناتی نظیر حفاظت از حقوق مالکیت و جلوگیری از کپی‌برداری غیرقانونی را نیز فراهم می‌کند.

آوا حساب ارائه‌دهنده خدمات ثبت برند در ایران است، شرایط ثبت برند قارچ و تمامی توضیحات مرتبط با آن را در ادامه در اختیار شما قرار می‌دهد تا مبتنی بر بودجه و سطح فعالیت خود، بتوانید در این مورد بهتر تصمیم بگیرید. همین‌طور اگر به دنبال مدیریت زمان هستید، آوا حساب در حوزه فروش برند آماده نیز فعالیت دارد. به‌راحتی می‌توانید امتیاز یک برند را تهیه کرده و سپس اطلاعات مورد نیاز برای جریان فعالیت را از مجموعه آوا حساب دریافت کنید. همچنین دقت کنید که مراحل ثبت برند قارچ متناسب با هدف شما متفاوت خواهد بود؛ به عنوان مثال ثبت برند بین‌المللی در مقایسه با ثبت برند قارچ در ایران از همه لحاظ متفاوت است. در ادامه به نحوه ثبت برند قارچ و مراحل ثبت برند قارچ می‌پردازیم.

عکس ثبت برند قارچ

مراحل ثبت برند قارچ در آوا حساب

برای ثبت برند مربوط به تولید کشت و فروش قارچ ابتدا باید یک نام مناسب و جذاب انتخاب کنید که بازار را مجذوب و هویت شما را نمایان کند. سپس باید اطمینان حاصل کنید که نام انتخابی شما منحصربه‌فرد و قابل حفظ است. سپس، باید اقدام به ثبت این نام به‌عنوان علامت تجاری یا برند خود کنید. برای این کار، می‌توانید به دفتر ثبت اداری یا سازمان ثبت سازمان‌ها و نام‌های تجاری در ایران مراجعه کرده و مراحل ثبت برند را طی کنید.

این فرایند شامل تحقیق در مورد نام انتخابی، تهیه فرم‌های مربوطه، پرداخت هزینه‌های ثبت و ارائه مدارک مورد نیاز است. ثبت برند قارچ به شما کمک می‌کند تا از حقوق حاصل از برند خود در مقابل سایر فعالان و رقبا در امور تجاری و حقوقی دفاع کنید که این موضوع باعث تشخیص بهتر برند شما در بازار می‌شود.

در آوا حساب می‌توانید این مراحل را به ما بسپارید و در کمترین زمان ممکن ثبت برند قارچ شما انجام خواهد شد.

شرایط ثبت برند قارچ

دقت کنید که روند ثبت شرکت تولید و فروش قارچ بر اساس نوع فعالیت برای شرکت‌های حقوقی و یا افراد حقیقی یکسان نیست؛ ازاین‌رو تعرفه ثبت برند قارچ نیز شامل تغییرات جزئی خواهد بود. شرایط ثبت برند قارچ به صورت زیر است:

  • شرایط ثبت برند برای شخص حقیقی:

1. تصویر شناسنامه و کارت ملی: مدارک مذکور برای اثبات هویت شما به عنوان شخص حقیقی مورد نیاز است.

2. تصویر کارت بازرگانی (در صورت استفاده از حروف لاتین): در صورتی که شما از حروف لاتین در کارت بازرگانی خود استفاده کرده‌اید، تصویر آن مورد نیاز است.

3. کپی مجوز فعالیت: این مدارک شامل جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب، کارت بازرگانی یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی است. این مدارک نشان دهنده مجوزهای شما برای انجام فعالیت‌های تجاری مرتبط با قارچ است.

  • شرایط ثبت برند برای شخص حقوقی

1. کپی شناسنامه و کارت ملی: این مدارک برای اثبات هویت اعضای شرکت به عنوان شخص حقوقی مورد نیاز است.

2. تصویر روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت: نمونه‌های از روزنامه تاسیس و تغییرات اخیر در شرکت (که بیشتر از دو سال گذشته نباشد) نشان دهنده وضعیت فعلی و قانونی شرکت است.

3. کپی مجوز فعالیت: شامل جواز تاسیس، پروانه ساخت، جواز کسب، کارت بازرگانی، پروانه بهره برداری یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی است. این مدارک نشان دهنده مجوزهای شرکت برای انجام فعالیت‌های تجاری مرتبط با قارچ می‌باشد.

4. تصویر کارت بازرگانی: در صورت وجود کارت بازرگانی با حروف لاتین، تصویر آن نیز مورد نیاز است.

عکس ثبت برند قارچ

مراحل ثبت برند قارچ

درصورتی‌که قصد ثبت برند قارچ را دارید، ضروری است که:

1.   وارد سایت سازمان ثبت‌اسناد و اموال کشوری شوید.

2.   قسمت اداره ثبت علائم تجاری را انتخاب کنید.

3.  تقاضانامه را پر فرمایید.

4.   مدارک را بارگذاری و هزینه را پرداخت کنید.

از طریق سایت مربوطه درخواست ثبت علامت تجاری را کامل کرده و پس از پرداخت هزینه‌های مرتبط و ارسال مدارک مورد نیاز، مراحل بعدی ابلاغ و اعلام بلامانع‌بودن یا رفع نقص مدارک به شما انجام می‌شوند. در انتها، با تحویل نامه آگهی تقاضای ثبت و پرینت نهایی، می‌توانید به اداره ثبت علائم تجاری مراجعه کرده و نسخه فیزیکی از علامت ثبت شده خود را دریافت کنید.

قیمت ثبت برند قارچ

هزینه ثبت برند قارچ ممکن است بسته به شرایط و همین‌طور حوزه فعالیت، میزان تعرفه‌ها و مدارک مورد نیاز متفاوت باشد. در ایران، هزینه ثبت برند قارچ نیز ممکن است در حال حاضر باتوجه‌ به افزایش قیمت‌ها، بین چهار تا پنج میلیون تومان تخمین زده شده باشد.

افزایش قیمت ثبت برند قارچ ممکن است زمانی رخ دهد که ثبت برند شامل الحاق مستندات یا درخواست‌های اضافی شود، یا هنگامی که از خدمات تکمیلی یا شرکت‌های ثبتی استفاده شود. ثبت برند لاتین ممکن است به دلیل پیچیدگی بیشتر و نیاز به خدمات و ترجمه‌های اضافی، هزینه بیشتری را به همراه داشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعرفه ثبت برند قارچ و نحوه انجام آن می‌توانید مشاوره‌های تخصصی برای فعالیت این‌ چنینی و جلوگیری از هدر رفت زمان و هزینه را از آوا حساب دریافت کنید.

امتیاز دهید!

بروزرسانی شده در تاریخ 1402/10/21 ساعت 09:44

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *