ثبت برند رستوران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
عکس ثبت برند رستوران

با افزایش تعداد رستوران‌ها بازاریابی و فروش بیشتر برای تمامی کسانی که در این عرصه به ارائه خدمات می‌پردازند، مهم‌تر شده است. 

یکی از مهم‌ترین اقدامات اولیه‌ای که هر فرد برای بازاریابی بهتر و راحت‌تر باید انجام دهد، ثبت برند است. همین موضوع باعث شده‌ است تا تصمیم بگیریم در این مطلب به بررسی ثبت برند رستوران بپردازیم و اطلاعاتی مناسب در این باره در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر دوست دارید یک برند مشخص داشته باشید و در عرصه رستوران‌داری به ارائه خدمات بپردازید، مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. 

مزایای ثبت برند رستوران

عکس مزایای ثبت برند رستوران

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که از مشاوران آوا حساب پرسیده می‌شود این است که ثبت برند رستوران چه مزایایی دارد چه امتیازاتی را به همراه دارد؟

 در پاسخ به این سوال بسیار مهم باید بگوییم که ثبت شرکت یا برند می‌تواند مزایای زیادی را برای فرد به‌ دنبال داشته باشد. در ادامه به بررسی مزیت ثبت برند رستوران خواهیم پرداخت:

 • اعطا نمایندگی شما به دیگر افراد 

فرض کنید پس از ثبت شرکت تعاونی توانسته‌اید در حوزه کسب و کاری خود بسیار بدرخشید. در چنین شرایطی می‌توانید با اعطا نمایندگی به دیگر افراد نه تنها کسب و کار خود را بیشتر تبلیغ کنید بلکه سود بیشتری نیز دریافت نمایید. علاوه بر این ثبت برند رستوران به شما کمک می‌کند که یک دارایی با ارزش داشته باشید. اگر برند شما بتواند مسیر شهرت را با موفقیت سپری کند، می‌توان آن را به عنوان یک دارایی قیمتی در نظر گرفت. 

 • آسان‌تر شدن مسیر تبلیغات و بازاریابی

به‌ عنوان فردی که تصمیم دارید به‌ صورت جدی در حوزه رستوران به ارائه خدمات بپردازید، بسیار مهم است که یک نام تجاری برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید تا از این طریق بتوانید با کار کردن بر روی این نام مسیر بازاریابی و تبلیغات را بسیار هموارتر کنید. فرض کنید که در رستوران شما ۱۰۰ نوع غذا سرو می‌شود، قطعا اگر شما بخواهید برای هر یک از این غذاها به‌ صورت جداگانه تبلیغ کنید، هزینه بازاریابی برای شما بسیار زیاد خواهد شد. این در حالی است که به‌ راحتی با انتخاب یک نام تجاری و کار کردن بر روی آن می‌توانید به‌ یک‌ باره تمامی محصولات خود را تبلیغ کنید. 

 • امکان دریافت وام و امتیازات ویژه 

با ثبت برند رستوران شما این امکان را خواهید داشت که وام‌ها و امتیازات ویژه‌ای دریافت کنید. در واقع می‌توان گفت که برخی بانک‌ها برای دارندگان برند و شرکت یک سری امتیازات ویژه‌ در نظر گرفته‌اند تا بتوانند کسب و کار خود بهتر و سریع‌تر گسترش دهند و با کارآفرینی به رونق تجاری و اقتصادی کشور بسیار کمک کنند. به همین دلیل گفته می‌شود که امکان دریافت وام یکی از مزایای ثبت برند رستوران است. 

 • جلوگیری از سوء استفاده افراد از محصولات شما 

هنگامی که برند رستوران شما ثبت شود هیچ کس نمی‌تواند از محصولات شما سوء استفاده کند. در این صورت حتی شما می‌توانید از فرد مقابل شکایت کنید. 

ثبت برند رستوران با تمایز محصولات شما نسبت به سایر محصولات بازار کمک می‌کند تا حق و حقوق قانونی مشخصی دریافت کنید و بتوانید بهتر در حوزه کسب و کار فعالیت داشته باشید و بیشتر بدرخشید. 

مراحل ثبت برند رستوران 

عکس مراحل ثبت برند رستوران 

برای ثبت برند رستوران در ابتدا لازم است که تمامی مدارک شناسایی شخصی و همچنین مدارکی که مربوط به حوزه کسب‌وکاری‌تان است را آماده کرده و به مجموعه‌ آواحساب مراجعه کنید. پس‌ از اینکه یک نام مناسب برای برند شما انتخاب شد، لازم است که یک آگهی در روزنامه ثبت شود. شما باید هزینه‌ای را بپردازید تا نام برند و همچنین حوزه کسب‌وکاری شما در آگهی به مدت یک ماه ثبت گردد. این کار صورت می‌گیرد تا اگر کسی مالکیت نام برند شما را دارا است با اعتراض مانع ثبت شما شود.

پس‌ از گذشت یک ماه اگر هیچ‌ گونه اعتراضی به برند شما صورت نگرفت، می‌توانید به وب‌ سایت مالکیت معنوی مراجعه کنید و با پرداخت هزینه‌ای مشخص برند را به‌ نام خود ثبت کنید. پس‌ از آن نیاز است تا مجددا برای بار دوم اسم برند و همچنین حوزه کسب‌وکار یا خدماتی که ارائه می‌دهید را در روزنامه ثبت کنید.

توصیه ما این است که اگر نمی‌خواهید این مراحل شما را با چالش‌هایی روبه‌رو کند، حتما با متخصصانی که در این زمینه به ارائه مشاوره می‌پردازند، مشورت کنید تا یک مسیر هموارتر داشته باشید.

هزینه ثبت برند رستوران 

 هنگامی‌ که فردی تصمیم به ثبت برند رستوران می‌گیرد معمولا با این سوال بسیار مهم روبه‌رو خواهد شد که هزینه ثبت برند رستوران چقدر است؟ در واقع او می‌خواهد بداند که برای ثبت کردن یک برند تجاری باید چقدر هزینه کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قیمت ثبت برند رستوران به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. در ادامه به معرفی هر یک از این فاکتورها به‌ صورت جداگانه خواهیم پرداخت:

 •  داخلی یا بین‌المللی بودن برند

 شما به‌ عنوان یک فرد متقاضی در ابتدا باید مشخص کنید که می‌خواهید خدماتی که ارائه می‌دهید، تنها مختص ایران باشد یا بتوانیم به سراسر ایران خدمت‌رسانی کنید؟ اگر قصد دارید کسب‌وکار شما یک کسب‌وکار بین‌المللی باشد بهتر است سراغ ثبت برند رستوران به صورت بین‌المللی بروید. در چنین شرایطی نیاز است که هزینه بیشتری نیز صرف کنید تا بتوانید یک برند جهانی داشته باشید.

 •  مجموعه منتخب برای دریافت خدمات 

شرکت‌های بسیار زیادی در زمینه ثبت برند رستوران به‌ صورت اینترنتی و حضوری فعالیت می‌کنند. اینکه شما تصمیم بگیرید کدام یک از این شرکت‌ها را برای ارائه خدمات انتخاب کنید نیز می‌تواند بر روی هزینه نهایی شما تاثیر بگذارد. معمولا مجموعه‌هایی که خدمات خود را به‌ صورت اینترنتی ارائه می‌دهند، هزینه کمتری دریافت خواهند کرد. خوب است بدانید که ما در مجموعه آوا حساب تمامی خدمات مربوط به ثبت برند رستوران در حوزه‌ مشاغل مختلف را با دریافت هزینه‌ای بسیار مناسب ارائه می‌دهیم.

 •  نام و حوزه کسب‌وکار شما

شاید برای شما کمی عجیب به‌ نظر برسد اما اینکه شما چه نامی را برای برند تجاری خود انتخاب می‌کنید نیز می‌تواند به‌ طور مستقیم بر روی هزینه ثبت برند رستوران تاثیر بگذارد. به‌ همین دلیل بهتر است قبل‌ از انتخاب یک نام برای برند خود حتما با متخصصانی که در این عرصه به ارائه خدمات می‌پردازند، مشورت کنید. علاوه‌ بر این حوزه کسب‌ و کار شما نیز می‌تواند بر روی هزینه نهایی تاثیرگذار باشد. 

آواحساب، بهترین مرکز برای ثبت برند رستوران

حالا که با مزایای ثبت برند رستوران آشنا شدید ممکن است این سوال بسیار مهم برای شما شکل بگیرد که بهترین مجموعه‌ای که در این زمینه به ارائه خدمات می‌پردازد، چه نام دارد؟

 یافتن پاسخ این سوال بسیار مهم و حیاتی است چرا که شما با انتخاب یک مجموعه برتر در زمینه ثبت برند رستوران می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات دلخواه را به بهترین شکل دریافت کنید. اگر بخواهیم بهترین مجموعه‌ی ایرانی را که در زمینه ثبت برند رستوران فعالیت می‌کند به شما معرفی کنیم، قطعا نام مجموعه خود یا همان آوا حساب را به زبان می‌آوریم. ما چندین سال است که فعالیت جدی خود را در این عرصه آغاز کرده‌ایم و در این مدت زمان طولانی توانسته‌ایم خدمات گسترده و مفیدی به علاقه‌مندان ارائه دهیم. همین موضوع باعث شده‌ است تا بسیاری از افراد از سراسر ایران تصمیم به دریافت خدمات به‌ صورت اینترنتی از مجموعه ما بگیرند. از مهم‌ترین مزایای دریافت خدمات از آوا حساب می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 •  ارائه مشاوره رایگان
 •  امکان دریافت خدمات هم به‌ صورت حضوری و هم اینترنتی 
 • کمک به انتخاب بهترین نام برای برند
 •  امکان ثبت برند رستوران با پرداخت هزینه‌ای مناسب
 •  امکان ثبت برند رستوران در کمترین زمان ممکن
 •  پیگیری مادام‌العمر در صورت بروز هرگونه مشکل برای برند 

امتیاز دهید!

بروزرسانی شده در تاریخ 1402/10/21 ساعت 09:44

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *